اگر طائب و سلیمانی یکدیگر را لو نمی‌دادند، فسادگسترده‌ای از جیب مردم این‌سان بر ملاء نمی‌شد

 

کاوش‌گر:

هزینه های سپاه قدس از جیب مردم تامین می شود

 

شهرداری تهران،مخابرات ایران،موسسه ثامن الائمه و ستاد اجرایی فرمان امام ، تامین کنندگان بودجه های تروریستی:

   مدت ها در این اندیشه بودیم که هزینه های عملیات تروریستی سپاه قدس در خارج از کشور و همچنین هزینه های نیروهای خارجی این سپاه و ساخت و سازهای مختلف در کشورهای خاورمیانه و افریقا و حتی امریکا و اروپای سپاه قدس از کجا تامین می شود. زیرا بودجه ایران توان پرداخت چنین هزینه هایی را ندارد،، قطعا این هزینه ها از افزودن 2 هزار میلیارد تومانی که امسال به بودجه انها افزوده شده نیست و حتی درامد 72 هزار میلیارد تومانی سال 92 نیازهای همان سال آنها را تامین نمی کند ، پس آن همه هزینه از کجا تامین می شود ، برای اگاهی از تامین نیازهای مختلف سپاه پاسداران و سپاه قدس و. دیگر نیروهای این نهاد ویرانگر به مطلب زیر توجه فرمایید، شاید محل پرداخت این هزینه ها که از جیب مردم است روشن شود.

گفتنی است ، نهاد سرکوبگر هرزمان که در برابر خود نیروی ویرانگری مشاهده ننماید به تخریب درونی خواهد پرداخت،باید به ان افزود که ویرانگری این نهاد انقلابی به جایی رسیده که در حال نابودی خود می باشد و جنگ میان بخش های مختلف این ارگان به اصطلاح انقلابی به جایی رسیده که هر کدام از انها به دلیل نیاز به ارشدیت و قدرت اول این ارگان، به ویرانگری درونی پرداخته و به عنوان مثال سازمان اطلاعات سپاه به جنگ سپاه قدس رفته و به دلیل حضور پرونده ساز بیماری مانند حسن طائب، برای نیروهای این سپاه به جمع آوری مدارک تهدید کننده می پردازد و یا حفاظت اطلاعات سپاه به جنگ هر دو و تلاش می کند با احضار، بازجویی و دستگیری برخی از مقامات این بخش ها تا حدی مانع از پاشیدگی نهاد مورد نظر شود اما فساد آنچنان در عمق آن نفوذ کرده که به نظر نمی رسد با این بازجویی ها و دستگیری ها بتوان مانع از نابودی آن شد ،.، هر چند جهت این اقدام اخیر، ستاد کل نیروهای مسلح نیز وارد شده و اقدام به دستگیری برخی از فرماندهان این نیرو به دلیل اختلاس و فساد کلان نموده اند اما نه تنها نتیجه نداده که بر آن افزوده شده است.

دستگیری برخی از سرداران وابسته به قدس و از جمله افرادی که هزینه های این سپاه را از جیب مردم تامین می کردند و همچنین افشای برخی مطالب در مورد این سپاه از سوی سازمان اطلاعات این نهاد ، شکاف را تا جایی پیش برد که سپاه قدس نیز عملا دست به افشای اختلاس و دزدی های حسن طائب و برخی از نزدیکان و یاران او نمود و موجب گردید تا حفاظت اطلاعات این ارگان فرمان به احضار و بازجویی حسن طائب در رابطه با خرید و فروش ارز و سکه و برخی پرونده هایی که هزینه های زیادی برای نظام به وجود اورده است دهد .

 

نشانه های فساد ارگان انقلابی

فساد در سپاه پاسداران را از سال ها پیش دل سوختگان انقلاب مطرح می ساختد که آغاز آن از همان ابتدای تاسیس و حضور برخی نیروهای سود جو و افراطی مانند محسن رضایی، محمد باقر ذوالقدر، رحیم صفوی، حسین فدایی، محسن رفیقدوست، مرتضی رضایی و... بود ، اما ادامه جنگ که مورد نیاز این نیرو بود، کار را به جایی رساند که در پایان جنگ، بخشی از نیروهای فداکار انقلاب و ایران ، تبدیل به نیروهای همه چیز خواه و طلبکاری شدند که ادعای پیروزی داشته و خواستار غنائم خود از جنگ بودند . نظام نیز به دلیل پذیرش خفت بار قطعنامه 598 برای بسته نگاه داشتن اعتراضات احتمالی ، از طرف انها مجوز های مختلف و امتیازات گوناگونی را در نظر گرفت که اغازفساد مالی و اخلاقی این نیروها را فراهم ساخت . حال در سال های اخیر دیده می شود که عمق فساد، بیش از 50 درصد فرماندهان این نیرو را در بر گرفته و انگشت روی هر کدام ازفرماندهان بگذاریم نان حرام در سفره انها به خوبی دیده می شود از سردار محسن رضایی، رحیم صفوی ، محمد باقر قالیباف، محسن سجادی نیا، عیسی شریفی، مسعود مهردادی، و... گرفته تا سرداران رضا کرمی، احمدی مقدم، محمد علی جعفری ، قاسم سلیمانی، محمد رضا نقدی، غلامحسین رمضانی، و... تا سرداران رمضان شریف، جمال الدین ابرومند، محمد حجازی، اسماعیل کوثری، فدوی، محمد یزدی، علی فضلی و....تا صدر الاسلام، حسین همدانی مرحوم، محسن رفیقدوست، علی شمخانی، رضا سیف اللهی و... و صدها سردار دیگری که هنوز فساد انها در پس پرده باقی مانده است.

 

افشای مفاسد سپاه قدس و بنیاد تعاون سپاه

با پیروزی به اصطلاح اصلاح طلبان و یاران هاشمی رفسنجانی در انتخابات شورای شهر تهران، بعضی از اختلاس ها و دزدی های باند سردار قالیباف و سردار عیسی شریفی(هر دو یاور اختلاس های سپاه قدس و شریک در اموال دزدی)، رو شد و پرونده هایی از سوی محمد علی نجفی برای قوه قضاییه ارسال گردید و در نتیجه بیت رهبری متوجه شد اگر محمد علی نجفی بیش از این بر سر کار باقی بماند ممکن است پرونده های راز آمیز تری نیز افشا شود و کار حذف او با سناریوی جعلی رقص کودکان در جشنی از پیش طراحی شده،کلید خورد.

اما به نظر حسن طائب (پرونده ساز متوهم)،که منتظر وارد کردن ضربه به سردار قاسم سلیمانی و برخی های دیگر بود از این فرصت نهایت بهره برداری را کرد و اطلاعات لازم در این رابطه و اختلاس های فراوانی که از سوی باند سردار قالیباف و سپاه قدس صورت گرفته بود را به حفاظت اطلاعات سپاه سپرد تا پرونده برخی از سرداران بسته شود . سردار سلیمانی نیز پا را از حد خود فراتر ننهد زیرا برای نظام ولایت و رهبری ان ، محبوبیت جرم است حال برای هر کس که باشد فرقی نمی کند . نباید کسی محبوب تر از ولی فقیه باشد و لذا لازم بود که قدری از بال های سردار سلیمانی قیچی شود تا بلند پروازی نکند .

 

فساد برنامه ریزی شده شهرداری تهران بنیاد تعاون سپاه و سپاه قدس

   لازم به ذکر است، پرونده های شهرداری تهران، مخابرات و دفتر ریاست جمهوری در ارتباط با بنیاد تعاون سپاه و سپاه قدس می باشد. اوایل تابستان بود که خبر دستگیری برخی از فرماندهان ارشد تعاون سپاه پاسداران که ارتباطاتی با سپاه قدس داشتند افشا گردید و کم کم موارد خلاف و فساد مالی انها رو شد که در زیر اورده می شود:

در گزارشی امده بود که:آمارهای مقایسه ای معتبر نشان می دهند که در جمهوری اسلامی میزان فساد مالی همواره روندی افزایشی داشته است. گزارش سال 2013 سازمان شفافیت بین‌المللی در مورد فساد مالی و اقتصادی در کشورهای مختلف نشان می‌دهد که در میان ١٧٧ کشور مورد بررسی، ایران در رده 144 قرار دارد، در حالی که گزارش سال پیشتر این سازمان حاکی از آن بود که ایران در سال 2012 در رده 133 ایستاده بوده است.

   در میان ملل و فرهنگهایی که انسانها و تک تک آحاد جامعه از اصالت و ارزش نسبتا مساوی (از نظر حقوق شهروندی) برخوردار هستند، احساس همدردی، شفقت و رابطه های انسانی قوی تر و بنابراین کمتر در معرض فساد های مالی و اداری قرار دارند. زیرا در یک تعریف ساده، فساد و اختلاس برابر است با سو استفاه از دست رنج دیگران برای منافع شخصی خود، که طبیعتا هر اندازه یک جامعه کمتر انسانی باشد و اصول و مبانی حقوق بشر در آن کمتر رعایت شوند بیشتر در معرض خطر فساد های مالی و اجتماعی خواهد بود.

از دیگر عوامل تشدید کننده فساد مالی نوع رابطه مردم با موضوع و پدیده قدرت است. هر اندازه قدرت سیاسی در یک جامعه متمرکز و فاصله بین قدرت مداران و مردم بیشتر باشد، بخشها و طبقات اجتماعی فاقد قدرت از منابع مادی، طبیعی و انسانی محروم تر و بنابراین آمادگی بیشتری برای روی آوری به کسب درآمد از طرق غیر عادی را پیدا خواهند کرد. در چنین جوامعی، به دلیل دوری مردم از قدرت و تمرکز آن در دست بخش محدودی از جامعه، مردم به جای پیدا کردن خود در سازمانها و احزاب سرتاسری و یاعضویت در نهادهای بزرگ تولیدی و اتحادیه ای تمایل بیشتری به شرکت و عضویت در روابط و مناسبات محلی، خانوادگی، قبیله ای و یا قومی دارند. این وضعیت در دامن زدن به فسادهای مالی و اقتصادی و پیگیری منافع مافیایی و خانوادگی نقش موثری دارد.

 

هزینه های سپاه قدس از اموال مردم در شهرداری تهران و احتمالا شهرستان های بزرگ

اخبار و گزارشات نشان می دهد که بخشی از هزینه های سپاه قدس را شهرداری تهران از جیب مردم در می آورد و به آنها میدهد ، البته بخش دیگری از اختلاس از مردم را نیز سرداران برای اداره زندگی خود استفاده می نمایند .این روند در زندگی شخص محمد باقر قالیباف و فرزندان او تا حتی پسر خاله های همسرش نیز به خوبی مشهود و مشخص است.

 

جریان همکاری سرداران قالیباف و عیسی شریفی با سپاه قدس و تعاون سپاه:

   فعالیت شرکت تجارت الماس مبین، که روز دوشنبه از سوی وزارت خزانه داری آمریکا به عنوان مسئول جعل پول یمنی معرفی شده،در بخش های دیگر درامدزایی حضور «انقلابی و پر شور» دارد . مدیر عامل این شرکت «انقلابی و حزب اللهی» در عین حال اشتغال به باجگیری و زور گیری در املاک شهرداری تهران به دستور و قرار داد فی مابین شهرداری تهران و قالیباف داشته است . زیرا مدیر عامل این شرکت تحت پوشش شرکت های دیگر اقدام به تملک غیر قانونی املاک کرده و با شهرداری های مناطق مختلف هماهنگی هایی را به وجود آورده بود.

   یکی از فساد آورترین اقدامات این نیروهای انقلابی و شهرداری تهران ،تغییرغیر قانونی کاربری زمین بوستان مادر تهران و واگذاری آن با قیمتی بسیار پایین تر از ارزش واقعی به شرکت «مبین سازه پارند» از شرکت‌های اقماری «تجارت الماس مبین»(شرکت تحریم شده ای که مدیر عامل ان به نام محمود سیف و یا رضا حیدری و محسن سجادی نیا مطرح شده است که هر سه اگر یک نفر نباشند از بلند پایگان سپاه قدس هستند)، از سوی قالیباف، شهردار قبلی تهران، از مهم‌ترین اسناد رابطه او با مافیای سپاه قدس است.

   مهم ترین نکته درباره پرونده محمود سیف وجود یک نام دیگر است. رضا گلپور، فعال امنیتی – رسانه ای که اکنون به جرم جاسوسی برای اسرائیل بازداشت شده است. در مرداد۹۵ ، در گزارشی که در سایت عماریون منتشر شد، از «ربط منطقی» محسن سجادی نیا با «محمود سیف، فرزند امان الله، متولد خرداد ۱۳۴۳» خبر داد و به شرکت هایی چون رسا تجارت مبین اشاره کرد.

شرکت های زیر مجموعه هلدینگ « تجارت الماس مبین»عبارتند از:

رسا تجارت مبین

شرکت صنایع فلزی ایران

رسام نگار جاوید

کارگزاری رسمی بیمه حامی تجارت الماس

رسانه مهر وطن

توسعه ارتباطات همراه اشیا

مشاوره توسعه راه آهن ایران مترا

ارتباطاتی ضحی کیش

و ....

همگی تحت کنترل بنیاد تعاون سپاه هستند.

   در تمام این شرکت ها، حضور مستقیم یا غیرمستقیم محسن سجادی نیا به چشم می خورد ولی در هیچکدام از این شرکت ها، نام محمود سیف به چشم نمی خورد. در واقع، محمود سیف اسم مستعار محسن سجادی نیا است. محسن سجادی نیا به همراه مسعود مهردادی، در سال های اخیر، تمام فعالیت های خود را در قالب هلدینگ اقتصادی یاس پیش می بردند. محسن سجادی نیا تا سال ۹۰ فعالیت های خود را در قالب شرکت «گروه بین المللی توسعه تجارت وحدت» دنبال می کرد. اواخر سال ۹۰ سهامدار شرکت تجارت الماس مبین به شماره ثبت ۳۹۶۹۴۲ شد و همراستا با آن شرکت «نوین تجارت مبین آرکا» را مدیریت می کرد.

   بر اساس آگهی رسمی مورخ ۱۷ بهمن ۹۴، سهامداران اصلی شرکت «تجارت الماس مبین» عبارتند از:

گروه توسعه اقتصادی یاس

شرکت نوین تجارت مبین آرکا

تعاونی اعتبارثامن الائمه.»

تعاونی اعتبار ثامن الائمه وابسته به بنیاد تعاون سپاه است. محسن سجادی نیا نیز سال ۹۲ در گفتگو با رسانه ها اعلام کرده که مجموعه «تجارت الماس مبین» با سرمایه ۱۵۰ میلیارد تومان وابسته به بنیاد تعاون سپاه است. هلدینگ اقتصادی یاس نیز متعلق به بنیاد تعاون سپاه است و سال ۹۴ با مدیرعاملی مسعود مهردادی راه اندازی شده است. محسن سجادی نیا و مسعود مهردادی هر دو در هیات مدیره «شرکت ارتباطات سیار ایران» یا همان همراه اول نفوذ داشتند.

   در خبر های مربوط به همراه اول امده است که : مدیر عامل و اعضای هیئت مدیره شرکت ارتباطات سیار ایران معرفی شدند .

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران ، آقای مسعود مهردادی به نمایندگی از شرکت مخابرات ایران، ناصر یوسف پور به نمایندگی از شرکت مخابرات استان تهران، رسول سرائیان به نمایندگی از شرکت مخابرات استان اصفهان، حمیدرضا رفیعی به نمایندگی از شرکت گسترش الکترونیک مبین ایران و مجتبی جعفری به نمایندگی از شرکت مهر اقتصاد نوین به عنوان اعضای جدید هیئت مدیره شرکت ارتباطات سیار ایران معرفی شدند.

 

   اما موضوع فعالیت های این شرکت از خرداد ۹۶ به طور جدی متحول شد. خرداد امسال وب سایت آمدنیوز خبر داد مسعود مهردادی و محسن سجادی نیا به دلیل تخلفات اقتصادی بازداشت شده اند. بر اساس این گزارش ها، مسعود مهردادی معاون اقتصادی بنیاد تعاون سپاه بود و محسن سجادی نیا، قائم مقام مهردادی محسوب می شد. مهرماه ۹۶ علی مطهری، نماینده مجلس ایران در گفتگو با نشریه لوموند تایید کرد دستگیری هایی در زمینه فساد اقتصادی در سپاه انجام شده است. همان ایام روزنامه فایننشال تایمز

خبر داد ۱۲ عضو سپاه و فعالان اقتصادی مرتبط با آنها بازداشت شده اند. این روزنامه نوشته بود یک چهره ارشد سپاه که «مغز اقتصادی سپاه» خوانده می شود هم بازداشت ولی پس از مدتی به قید وثیقه آزاد شده است. «مغز اقتصادی» را برخی رسانه ها در توصیف مسعود مهردادی نوشته اند. با این حال گزارشی از آزادی محسن سجادی نیا منتشر نشده است.

   یک نشانه مهم در تایید این خبرها، اسناد رسمی سازمان ثبت شرکت هاست. بر اساس نامه ای که ۲۱ تیرماه ۹۶ از سوی شرکت تجارت الماس مبین به اداره ثبت ارسال شده، محسن سجادی نیا و شرکتش حذف شده اند و «شرکت مهندسی و توسعه اقتصاد البرز فام» جانشین آنها شده است. این تغییر و تحول همزمان با خبر بازداشت سجادی نیا صورت گرفته است.

   تغییر تحول دیگر در گروه هلدینگ اقتصادی یاس به شماره ثبت ۴۷۳۰۲۲ رخ داده است. در حالی که بر اساس آگهی رسمی مورخ ۹ شهریور ۹۵، مسعود مهردادی برای دو سال به عنوان عضو هیات مدیره انتخاب شده، در تاریخ ۳ تیرماه ۹۶ او از هیات مدیره شرکت حذف شده است؛ همزمان با روزهایی که خبرهای بازداشت او منتشر شده بود.

     یک پرونده جنجالی دیگر درباره شرکت «تجارت الماس مبین»، پرونده بوستان مادر است. این بوستان هفت هکتاری که در منطقه ۵ تهران واقع شده و ارزش آن ۵۰۰ میلیارد تومان برآورد شده بود، سال ۹۲ به شرکت «مبین سازه پارند» وابسته به «تجارت الماس مبین»به مبلغ 40 میلیارد تومان واگذار می شود. شهرداری تهران مدعی بود که این شرکت از شهرداری تهران طلبکار است و این ملک تهاتر شده است. این شرکت قرار است «پروژه پردیس نور» با زیربنای ۴۰۰هزار متر مربع را در محل بوستان مادر بسازد. شرکت «مبین سازه پارند» علاوه بر این پروژه، پنج پروژه بزرگ دیگر را هم در تهران اجرایی می کند

   در ماجرای بوستان مادر برخی اعضای شورای شهر معترض شدند، وب سایت جماران هم گزارشی افشاگرانه درباره آن نوشت و قول داد به نهادهای مسئول بپردازد ولی از سال ۹۳ تاکنون خبری انتشار نیافته ، چون پای سپاه در میان است.

   این زمین ۷ هکتاری در سال ۹۳ با قیمت ۴۰ میلیارد تومان به این شرکت واگذار شد، در حالیکه ۵۰۰ میلیارد تومان ارزش داشت و جالب اینکه نمایندگان شورای شهر تهران در جریان این قرارداد نبودند و قالیباف بدون هیچ مصوبه ای خود راسا اقدام به این فروش کرده بود و تا مدتها نمایندگان و دولت در جریان ان نبودند.

   این شرکت «انقلابی» علاوه بر پروژه مادر،پروژه برج های مسکونی ۱۲ بلوکه پردیس در خیابان کاشانی، پروژه نگین ایران زمین در شهرک غرب تهران با ۸۰۰۰۰ متر زمین و پروژه ۱۵۰۰ متری مجتمع تجاری، اداری خیابان اشرفی‌اصفهانی و...را در دست اقدام داشته است .

   در تاریخ 28 دیماه سال 1396، در جراید اینگونه امده است: به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از روزنامه شرق،حلقه یاس، ترکیب مبهم اما پرمعنی برای آنهایی است که کمی بیشتر از روابط درونی رده‌های بالای شهرداری تهران در دوره قبل خبر دارند، حلقه‌ای که می‌گویند جمعی از مدیران شهرداری تهران با هدف تأمین منابع مالی نسبتا پایدار، شرکت کارگزاری رسا تجارت مبین یاس(شرکت زیر مجموعه تجارت الماس مبین ، همان شرکت کذایی و تو در تو که در اینده بیشتر به ان خواهیم پرداخت)، را تشکیل

دادند تا اینکه مسیر سودآوری به مسیر تبانی و فساد کشید و صدای مرجع بالاسری کارگزاری، یعنی بنیاد تعاون سپاه را هم درآورد و آنها قبل از هر مرجعی دست به کار اصلاح شدند.

   جعبه‌های سیاه در شهرداری تهران که شاید هیچ‌وقت دست کسی به لایه‌های پنهان و درونی‌ نرسد، زیاد است . در هر دوره‌ای به این جعبه‌های سیاه افزوده می‌شود. ترس از ورشکستگی و دسترسی به منابع مالی برای اداره شهر دلیلی بود که شهرداری و شورای شهر تهران را مجبور به تصویب مصوباتی کرد تا اجازه دهند شرکت‌ها و حتی افرادی خاص با داشتن پول و دسترسی به منابع مالی بخشی از کار آنها را به اصطلاح راه بیندازند . شهرداری هم این کار را به‌نحوی قابل‌قبول برای‌ آنها جبران کند.

   پروسه‌ای که به‌گفته شهردار فعلی تهران و گزارش اخیر از دوره ١٢ ساله شهردار سابق عموما هیچ ثبت و ضبط دقیقی ندارد.  درباره دست‌به‌دست‌شدن املاکی صحبت می‌کنیم که از سال ٩٢ فهرستی محدود از آنها تهیه شده و به اعضای شورای شهر داده شده و مابقی املاک شهرداری که نجفی می‌گوید یا آماری از آنها نداریم یا ارزش‌گذاری نشده‌‌اند یا سند تکلیف مشخصی ندارد . اینها آن مواردی هستند که شناسایی شده‌اند.

(بنا به این گزارش هیچ خبر و اثری از خورد و بردهای دوره قالیباف از سال 84 تا 92 وجود ندارد و معلوم نیست که چه اتفاقاتی افتاده است، حال بماند در دوران طلایی احمدی نژاد بر شهرداری تهران و واگذاری هزاران قطعه زمین و اپارتمان و خانه و انبار و.. به «نیروهای انقلابی» سپاه).

 

شیوه اختلاس سرداران از اموال مردم:

   خلاصه برنامه‌ای که شهرداری و شورای شهر تهران برای دستیابی به مسیر تأمین پول پروژه‌ها و پرشدن دست درنظر گرفتند این بود که بر اساس مصوبه شورای شهر تهران به‌منظور تملک و اجرای پروژه‌های عمرانی شهر تهران از امکانات مالی مؤسسات مالی و اعتباری معتبر در راستای اهداف تعریف‌شده عمرانی شهر تهران استفاده کند که در‌این‌راستا قراردادهایی با ۸ شرکت کارگزاری (مانند):

شرکت عمران شهر پایدار

شرکت شهر آتیه

شرکت رسا‌تجارت‌مبین (یاس )

شرکت جهان

شرکت دیدار ایرانیان

شرکت ساختمانی کار

شرکت گوهریاران

شرکت عمران تهاتر شهر

در مقاطع مختلف تنظیم و مبادله کردند.

   صرف نظر از نقصان‌ها و ابهامات موجود در مفاد قرارداد تنظیمی، مقرر بوده کارگزاران طرف قرارداد با بهره‌گیری از امکانات مالی خود (نقدی و غیرنقدی) نسبت به پاسخ‌گویی مطالبات طلبکاران شهرداری و همچنین تملک املاک واقع در طرح‌های عمرانی شهرداری با همکاری سازمان املاک اقدام کرده و پس از ارائه اسناد مثبت نسبت به وصول طلب صرفا در قالب ملک یا تراکم اقدام کنند.

   این در حالی است که در بررسی‌های به‌عمل‌آمده مشخص شد عملا بخش عمده‌ای از اقدامات مذکور صرفا با بهره‌گیری از وجوه نقد شهرداری (وصول چک از مؤدی) و املاک ارائه‌شده شهرداری صورت پذیرفته و ۵ درصد حق کارگزاری نیز از شهرداری دریافت شده که نشان می‌دهد انحراف از قرارداد اولیه وجود داشته و عملکرد کارگزاری زمینه‌ساز فساد، تخلف، تبانی، دلالی و واسطه‌گری شده است.

   با توجه به اینکه کارگزاران عملا در ایفای تعهدات بعضا دچار انحراف شده و تعاملات فی‌مابین با مؤدیان شهرداری مشکلاتی را به همراه داشته (از باب مثال معاملات ملکی بین مؤدی و کارگزار بعضا به قیمت غیرمتعارف بدون دخالت و نظارت شهرداری انجام شده یا استفاده از امکانات نقدی و غیرنقدی شهرداری قبل از تسویه با طلبکاران صورت می‌گرفت) این ضرورت احساس شد تا در تعاریف فی‌مابین کارگزار و سازمان املاک و همچنین در تهیه و تنظیم قرارداد بازنگری شود و این‌گونه بود که نجفی در همان ابتدای کار در بخش‌نامه‌ای دستور توقف صدور هولوگرام‌ها و رسیدگی به وضعیت کارگزاری‌ها را داد.

   از میان ۸ کارگزار فعلی، وضعیت همه آنها به استثنای شرکت رسا تجارت مبین که با وجود دعوت برای بررسی و رسیدگی مراجعه نداشته‌اند، بررسی شده است. ضمن اینکه به‌دلیل وجود شائبه سوءاستفاده، پرونده شرکت مذکور (رساتجارت‌مبین) که به کارگزاری یاس معروف است، در دادسرای نظامی سازمان قضائی نیروهای مسلح در حال رسیدگی است. ( این شرکت از شرکت های وابسته به تعاون سپاه می باشد که اتفاقا سردار مسعود مهردادی ریاست ان و سردار محسن سجادی نیا معاونت ان را بر عهده دارد، که در امور چاپ اسکناس های تقلبی یمنی و خرید دوربین های دید در شب و وارد کردن چاپخانه مخصوص برای رفع نیاز سپاه و به خصوص سپاه قدس عمل می کردند و در فهرست تحریم قرار دارند ودلیل دستگیری انها می تواند این باشد که انها زیاد از حد فاسد شده وگرفتار انواع و اقسام مخدرات و جاسوس بازی ها و ... گشته بودند.

   یکی از اعضای شورای شهر تهران هم که نسبت به وجه قضائی و مخاطب این پرونده شرکت رسا تجارت مبین (یاس) حساسیت دارد و نمی‌خواهد اسم وی آورده شود، به شرق گفت: کارگزاری رسا تجارت مبین با هدف ورود به سرمایه‌گذاری بخش خصوصی ایجاد شد و خود قالیباف در آن حضور داشت اما عیسی شریفی از طرف ایشان در جلسات آن حضور می‌یافت. و حالا هم یکی از اتهامات شریفی قائم‌مقام سابق شهردار تهران مربوط به همین شرکت کارگزاری و اقدامات آن است که البته تنها ایشان نبودند و از اواخر سال گذشته چند نفر از افراد مرتبط با این شرکت دستگیر شدند.

 

   این عضو شورا شهر ادامه داد: در مراجعه برای صدور پروانه که نقد آن ٢٣ درصد تخفیف دارد شهرداری پول نقد را نمی‌گرفت و مردم را به کارگزاری‌ها معرفی می‌کرد. چون طبق بخش‌نامه قالیباف پول نقد باید به خزانه می‌رفت و شهرداران مناطق هم نمی‌خواستند پول از دست آنها بیرون برود. در این میان کارگزار هم خود ٢٠ درصد از این پول کم می‌کرد و خب برای مالک این ۴٣ درصد تخفیف صرفه داشت. بعد کارگزار این پول را در خرید زیر قیمت و قسطی خانه‌هایی که در طرح‌های شهری بودند، به دست می‌آورد.

وی گفت: از سوی دیگر برای بدهی شهرداری به پیمانکاران هم کارگزاران را دخیل می‌کردند. کارگزار با پیمانکار جلسه می‌گذاشت و اعلام می‌کرد پولی وجود ندارد و وضع شهرداری را هم که می‌بینید، به شرطی پول می‌دهم که اولا از ٢٠ یا ٣٠ درصد از پول کم کنید یا این پول را سه‌ساله می‌دهم یا فلان آپارتمان را به‌جای آن می‌دهم و آنها هم راضی می‌شدند و پولی بابت مابه‌التفاوت در این میان هم به کارگزار می‌رسید. ایجاد این کارگزاری برای این بود که چنین پولی به‌جای اینکه به جیب دیگران برود، برای اهداف مهمی که داشتند به کار برود، ولی بعدا دیدند وضعیت در این کارگزاری از آنچه خود پیش‌بینی کرده بودند فراتر رفته و این‌گونه بود که وارد موضوع شدند.

(نقشه بسیار ماهرانه سرداران دزد محمد باقر قالیباف، عیسی شریفی از یک سو و سرداران محسن سجادی نیا و مسعود مهردادی به گونه ای بود که حتی یک ریال از درامد های شهرداری تهران و دیگر شهرهای بزرگ ایران وارد خزانه دولت نشود و هر چه خواستند با این اموال انجام دهند که در طول سال های مختلف شاید به صدها هزار میلیارد تومان برسد و تنها نوک این کوه یخی را مطرح می سازند و می گویند بین 13 هزار تا 100 هزار میلیارد تومان بوده است).

   مدتی خبرها کم شد تا اینکه خبر دستگیری نهایی شریفی را غلامحسین محسنی‌اژه‌ای سخنگوی قوه قضائیه در ١٣ شهریور ٩۶ تأیید کرد و در توضیحی کوتاه گفت: اصل دستگیری درست است و اتهام ایشان مالی است از جزئیات خبر ندارم اگر داشتم هم از بیان آن معذور بودم. پس از این اظهارات تا امروز هنوز جزئیات بیشتری از پرونده شریفی گفته نشده اما باز هم خبر آزادی مشروط او با وثیقه‌ای سنگین از سوی فردی در خارج از کشور اعلام شد.

   در این مدت هم افراد مسئول و غیر مسئول زیادی درباره شریفی و حجم تخلفات از ۷ تا ١٣ هزار میلیارد و تا ١٠٠ هزار میلیارد حرف زدند و گمانه‌زنی داشتند، گمانه‌زنی‌هایی که در همان حد شایعه و حرف ماندند. در این میان دسترسی به اخبار صریح و شفاف از آنچه این مدیر ١٢ ساله در شهرداری تهران و زیرمجموعه‌های آن داشته لازم و مهم است که نداریم در حالی که وی فعلا آزاد است و دستگاه قضائی حرفی در این باره نزده است.

(لازم به ذکر است که یکی از شرکت های کوچک هشت گانه شرکت شهر اتیه وابسته به بانک شهر بوده که اتفاقا داماد محسن رضایی (احمدی) که خواهرش همسر فرزند محمد باقر قالیباف می باشد از اعضای هیات مدیره این بانک است . مدیر عامل این شرکت مدعی است که در 25 هزار میلیارد تومان، پروژه با شهردار همکاری داشته اند حال ببینید شرکت وابسته به تعاون سپاه که اتفاقا حود قالیباف و شریفی نیز در ان بوده اند تا چه اندازه می توانسته قرار داد سود آور داشته باشد).

   در این سال‌ها از ارتباطاتی که شهردار سابق تهران با برخی نهادها داشت مطالب زیادی گفته می‌شد. خبر قرارداد ٢٠ هزار میلیارد تومانی که شهرداری تهران بدون اطلاع شورای شهر با مجموعه خاتم‌الانبیا امضا کرد و بعدها شهردار و مهدی چمران اصرار داشتند فقط تفاهم‌نامه بوده یکی از همین موارد بود که حالا پیروز حناچی معاون فنی و عمران شهردار تهران به آن اشاره می‌کند و می‌گوید: ٧٠ درصد پروژه‌های عمرانی شهر تحت شرایطی خاص با قرارگاه خاتم الانبیاء بسته شده است.

   بنا بر انچه در بالا آمد بخشی از درامدهای سپاه قدس از طریق شرکت مبین سازه پارند و شرکت کارگزاری رسا تجارت مبین یاس(که هر دو شرکت از شرکت های زیر مجموعه شرکت تجارت الماس مبین می باشند که بخشی از مخابرات را به نام تعاون سپاه پاسداران در اختیار دارند و بر اساس اخبار و گزارشات این شرکت به همراه شرکت پردازش تصویر رایان که زیر نظر تجارت الماس مبین بود به دلیل قاچاق مواد تهیه و چاپ اسکناس های جعلی موردتحریم قرار گرفته اند در رابطه با دخالت این شرکت (الماس مبین ) فعلا به خبر زیر اشارت داده می شود و در اینده بیشتر خواهیم نوشت :

     وزارت دارایی آمریکا دو شرکت "پردازش تصویر رایان" و "تجارت الماس مبین" در تهران را به اتهام دست داشتن در "چاپ پول جعلی" به ارزش بالقوه صدها میلیون دلار تحریم کرده و مدعی شده این دو شرکت بخشی از شبکه‌ای بوده‌اند که محدودیت های صادراتی اتحادیه اروپا را برای انتقال تدارکات و تجهیزات لازم برای جعل پول دور می‌زد. این وزارتخانه همچنین محمود سیف و رضا حیدری را مشمول تحریم کرده است. محمود سیف همسر سابق شهرزاد میرقلی‌خان است. این دو نفر در سال ۲۰۰۷ به جرم تلاش برای خرید و انتقال غیرقانونی تجهیزات نظامی از جمله ۳۰۰۰ دوربین دید در شب در اتریش بازداشت و ۲۸ روز زندانی شدند.

     خانم میرقلی‌خان داوطلبانه به آمریکا رفت و در آنجا محاکمه و به پنج سال زندان محکوم شد. او پس از آزادی به ایران برگشت و مدیر روابط بین‌الملل پرس‌تی‌وی و سپس بازرس ویژه رییس وقت صدا و سیما محمد سرافراز شد. او بعدا با فشار سازمان اطلاعات سپاه پاسداران مجبور به خروج از کشور شد و به عمان رفت.

 

دزدی سپاه قدس ازاموال مردم از طریق مخابرات :

   پاییز سال ۱۳۸۸، ۵۰ درصد و یک سهم شرکت مخابرات ایران،به کنسرسیومی متشکل از سه شرکت واگذار گردید که عبارت بودند از:

توسعه اعتماد" وابسته به بنیاد تعاون سپاه

شهریار مهستان وابسته به بنیاد تعاون سپاه

گسترش الکترونیک مبین ایران وابسته به "ستاد اجرایی فرمان امام

" تشکیل شده بود.

   ارزش معامله، حدود ۸ میلیارد دلار بود و بزرگترین معامله تاریخ بورس ایران خوانده شد. اما یک سال بعد، این واگذاری، با اعتراضاتی به خصوص در مجلس مواجه شد و هیات تحقیق و تفحص مجلس آن را ناقض سیاست های اصل ۴۴ قانون اساسی خواند

   شرکت گسترش الکترونیک مبین ایران وابسته به "ستاد اجرایی فرمان امام، شرکت های زیر را در اختیار دارد

شرکت مبین

شرکت مهر اقتصاد مبین

شرکت مخابرات ایران

شرکت ارتباطات سیار ایران

همراه اول

شرکت ایرانیان نت

شرکت آسمان مدیا

شرکت رایمون مدیا

شرکت توسعه مخابراتی آریاسل

شرکت گسترش ارتباطات تالیا

شرکت توسعه ارتباطات جامع مبین

شرکت مبین وان کیش

شرکت ارتباطات رهکام ایرانیان

شرکت فناوران مبین خاور,…

   بنیاد تعاون سپاه پاسداران در سال 88 به زور و امنیتی بازی توانست 51 درصد از مخابرات ایران را به مبلغ حدودی 8 میلیارد دلار خریداری کند که از قبل ان به جز درامدهای کلان ، کنترل مردم و ایجاد کانال‌های خصوصی میان نیروهای خود و گروه‌های مسلح در کشورهای دیگر را مانند حزب الله لبنان و حوثی های یمن و هشد الشعبی عراق و نیروهای بسیج سوریه را تحت کنترل خود داشته باشد.

   در این رابطه به معرفی دو تن از مسئولان بنیاد تعاون سپاه می پردازیم که در تابستان سال گذشته به جرم اختلاس به اصطلاح 13 هزار میلیارد تومانی به همراه عیسی شریفی و بتولی دستگیر شده اند که اختلاس بسیار بیشتر از ان بوده و علاوه بر این دخالت در مسائل خارجی است که به ان اشاره خواهیم کرد:

   سردار مسعود مهردادی، دارای مدرک کارشناسی ارشد مدیریت صنعتی از دانشگاه امام حسین و دانشجوی دوره دکترای مدیریت سیستم‌ها در دانشگاه امام حسین است. او معاون اقتصادی بنیاد تعاون سپاه و عضو هیات مدیره مخابرات ایران و رییس هیات مدیره شرکت سرمایه‌گذاری شهریار مهستان و عضو هیات مدیره گروه بهمن که سهامدار شرکت شهریار مهستان است

   ریاست هیات مدیره تعاونی اعتبار ثامن الائمه (ع)، تعاونی اعتباری ثامن الائمه که به ثامن تغییر نام داد و بعدها زیر مجموعه بانک انصار قرار گرفت، این موسسه از ادغام دو تعاونی اعتبار تشکیل شده که یکی از آنها تعاونی اعتباری ثامن الائمه است و یکی از اعضای هیئت مدیره شرکت پردازش تصویر رایان(محسن سجادی نیا) بوده است، که به دلیل چاپ ریال یمنی و قاچاق مورد تحریم قرار گرفته و عضو هیات مدیره موسسه مالی و اعتباری انصار نیز هست که در کنار شرکت تجارت الماس مبین عملیات اختلاس در شهرداری تهران را عهده دار بوده است.

   تاسیس ثامن الائمه در ۱۳۷۶، در سال ۱۳۸۷ محل اختلاف نهصد نفر از اعضای سپاه پاسداران و این نهاد بوده است. این نهصد نفر برای "حکمیت در حل اختلاف بین پاسداران به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی" به ۵۱ نماینده خود که اشخاص حقیقی بودند وکالت دادند، اما"سپاه پاسداران با وکالتنامه های ماخوذه تعاونی اعتبار ثامن الائمه(ع) را به نام ۴۶ شرکت از شرکت های وابسته به بنیادتعاون سپاه واگذار کرد و تعداد پنج سهم از سهام تعاونی اعتبار کماکان به نام نمایندگان سهامداران حقیقی ماند."

ریاست هیات مدیره شرکت سرمایه‌گذاری سامان مجد، شرکت های وابسته به شرکت سرمایه گذاری مجد

شرکت ثامن سازه عرش

شرکت غدیر سپهر

شرکت تدبیر اقتصاد مجد

نایب رییس هیات مدیره شرکت سرمایه‌گذاری توسعه اعتماد مبین

ریاست هیات مدیره شرکت سرمایه‌گذاری پردیس سبز ملل

نایب رییس هیات مدیره شرکت سرمایه‌گذاری اعتبار ایران

ریاست موسسه خیریه فاطر صادق

و...

   سردار محسن سجادی نیا،قائم مقام بنیاد تعاون سپاه و مدیر عامل شرکت پردازش رایان تصویر است که نام رضا حیدری به عنوان یکی از اعضای هیئت مدیره آن در فهرست تحریم‌ها آمده است. این شرکت در سال ۱۳۹۲ نخستین خط تولید سیم کارت در ایران را راه‌اندازی کرده است و متعلق به بنیاد تعاون سپاه است.

   سردار محسن سجادی‌نیا(عضو سپاه پاسداران – سپاه قدس که در تاریخ تیرماه 1396، احضار و بعد دستگیر شد) مدیرعامل پردازش تصویر رایان که در ان زمان گفته بود: این مجموعه یکی از بزرگترین مجموعه‌های چاپ و بسته‌بندی است این شرکت که در زمینه چاپ و بسته‌بندی دخانیات، دارو و لوازم بهداشتی و آرایشی فعالیت دارد، مجهزترین چاپخانه در ایران که پول خارجی جعل می کند و هلوگرام های امنیتی و کارت ملی می سازد ، را در جاده مخصوص کرج دارد.

   سردار محسن سجادی‌نیا مدیرعامل شرکت پردازش تصویر رایان و رییس هیات مدیره شرکت رسام نگار جاوید گفت: دو شرکت رایان و رسام با همکاری یکدیگر با استفاده از ماشین‌آلات اروپایی و گرفتن تأییدیه و استاندارد اروپا در بخش های تولید کارت هوشمند، هولوگرام، تولید سیم‌کارت و کارت شارژ برای اپراتورهای تلفن همراه فعالیت می‌کنند. این تولیدکننده افزود: تولیدات این کارخانه داخلی در بخش کارت‌های بانکی، کارت شناسایی، کارت ملی، کارت سوخت، سیم‌کارت و کارت شارژ است.

   سردار محسن سجادی نیااز کار چاپ هلوگرام و کارت و سیم کارت به چاپ اسکناس های یمنی رفت و کارشان لو رفت و مورد تحریم قرار گرفتند. جالب اینکه او که عضو سپاه قدس بود و همچنین سردار مسعود مهردادی که رییس او در تعاون سپاه پاسداران بود به همراه سردار شریفی و سردار بتولی سال گذشته به دلیل گزارشاتی که از سوی اطلاعات سپاه در اختیار ولی فقیه قرار داده شده بود دستگیر شدند و این ضربه ای بود به سپاه قدس از سوی اطلاعات سپاه که البته مهمتر از ان ضربه ای بود که اطلاعات سپاه با لو دادن پول های واگذار شده توسط سردار سلیمانی وارد کرده بود .

   در اخبار امده بود که شرکت «تجارت الماس مبین» در مشارکت با شرکت «پردازش تصویر رایان»، یک شبکه جعل اسکناس های یمنی را ساماندهی کرده که در خدمت نیروی قدس سپاه پاسداران هستند. همان زمان اعلام شد که این شرکت قابلیت تولید هولوگرام، چاپ قبوض تلفن و نخ اسکناس را دارد و در تلاش است انحصار تولید کارت ملی را در اختیار بگیرد.

   محسن سجادی نیا به همراه مسعود مهردادی، در سال های اخیر، تمام فعالیت های خود را در قالب هلدینگ اقتصادی یاس پیش می بردند. محسن سجادی نیا تا سال ۹۰ فعالیت های خود را در قالب شرکت «گروه بین المللی توسعه تجارت وحدت» دنبال می کرد. اواخر سال ۹۰ سهامدار شرکت تجارت الماس مبین به شماره ثبت ۳۹۶۹۴۲ شد و همراستا با آن شرکت «نوین تجارت مبین آرکا» را مدیریت می کرد.

   بر اساس آگهی رسمی مورخ ۱۷ بهمن ۹۴، سهامداران اصلی شرکت «تجارت الماس مبین» عبارتند از:

گروه توسعه اقتصادی یاس

شرکت نوین تجارت مبین آرکا

تعاونی اعتبار ثامن الائمه.» تعاونی اعتبار ثامن الائمه وابسته به بنیاد تعاون سپاه است. محسن سجادی نیا نیز سال ۹۲ در گفتگو با رسانه ها اعلام کرده که مجموعه «تجارت الماس مبین» با سرمایه ۱۵۰ میلیارد تومان وابسته به بنیاد تعاون سپاه است. هلدینگ اقتصادی یاس نیز متعلق به بنیاد تعاون سپاه است و سال ۹۴ با مدیرعاملی مسعود مهردادی راه اندازی شده است. محسن سجادی نیا و مسعود مهردادی هر دو در هیات مدیره «شرکت ارتباطات سیار ایران» یا همان همراه اول نفوذ داشتند.

   دیگر فردی که نامش در فهرست تحریم ها اضافه شده، رضا حیدری است که مدیرعامل شرکت «پردازش رایان تصویر» معرفی شده است. قبلا محمود سیف مدیر این شرکت بود. حیدری قبلا مدیرعامل شرکت «رسام نگار جاوید» بود. این شرکت سال ۹۱ ماشین آلات تولید کارت های هوشمند را از آلمان وارد کرده بود.

   این در حالی است که نام سردار محسن سجادی نیا به عنوان مدیر عامل شرکت پردازش تصویر رایان ذکر شده است و نه رضا حیدری و نه محمود سیف سوالی که در اینجا مطرح می شود این است که ایا این هر سه نفر یک نفر می باشند یعنی رضا حیدری و محمود سیف و محسن سجادی نیا یک نفرند یا نه. در اینده به ان اشاره خواهیم کرد.

   شرکت‌های «تجارت الماس مبین»، به اصطلاح اقتصادی نوعی «هلدینگ» است که چندین شرکت با فعالیت های مختلف مخابراتی، ساختمان سازی و نفتی را در زیر مجموعه خود دارد. برای نمونه بهتر است به نفوذ گسترده این شرکت و اعضای آن در بازار خدمات موبایلی و مخابراتی کشور دقت کنیم:

   روزنامه جهان صنعت در گزارشی که آبان ماه ۹۳ با تیتر « چه کسی از فیلتر وایبر سود می برد»، گوشه ای از این نفوذ را فاش کرد. بر اساس این گزارش«شرکت ارتباطات سیار ایران» – که وظیفه تأسیس، توسعه، گسترش امکانات فنی، بازاریابی و نگه داری تأسیسات تلفن همراه کشور را بر عهده دارد – هفت شرکت را به عنوان عضو هیئت مدیره در خود دارد که شرکت «توسعه ارتباطات جامع مبین» نیز یکی از آن‌هاست. پیچیدگی نفوذ شرکت های تحریم شده از سوی آمریکا در اقتصاد ایران دقیقاً همین جا ظاهر می شود که هیچ اثری از نام در میان اعضای هیئت مدیره شرکت ارتباطات سیار دیده نمی شود.

   محسن سجادی نیا به عنوان نماینده شرکت «تجارت الماس مبین» در هیئت مدیره شرکت «توسعه ارتباطات جامع مبین» فعالیت دارد. او همچنین عضویت هیئت مدیره شرکتهای مخابراتی دیگری مانند گسترش الکترونیک مبین ایران، شهریار مهستان و شرکت توسعه اعتماد مبین را در اختیار دارد.

   شرکت ارتباطات سیار ایران با این حجم وسیع از اختیارات در زمینه خدمات موبایلی از جمله برگزاری مزایده شرکتهای تامین کننده خطوط تلفن همراه، تنها در سال ۹۲، هفتاد و دو هزار میلیارد تومان درآمد خالص داشته است.

   نفوذ شرکت «تجارت الماس مبین» در بازار مخابرات و خدمات موبایلی کشور به همین جا ختم نمی شود. محسن سجادی نیا با استفاده از نفوذ گسترده خود در شرکت ارتباطات سیار، همزمان به عنوان مدیر عامل شرکت پردازش تصویر آریان، مافیای تولید سیم کارت تلفن همراه را در کشور به دست گرفته است.

   این شرکت نخستین خط تولید سیم کارت را با سرمایه اولیه ده میلیون دلار راه انداخت. تولید سیم‌کارت و کارت ‌شارژ برای سه اپراتور تلفن همراه، کارت بانکی برای تمام بانک‌های کشور، کارت ملی هوشمند برای سازمان ثبت‌ احوال از جمله تولیدات این شرکت است. خبرگزاری‌های مختلف حکومتی مانند باشگاه خبرنگاران و خبرگزاری فارس در طول سال‌های اخیر به شکل‌های مختلف، گزارش‌های تبلیغی درباره فعالیت‌های این شرکت در حوزه چاپ منتشر کردند.

   از جمله فعالیت‌های عمده او علاوه بر نفوذ گسترده در مافیای مخابراتی کشور، خرید املاک مصادره شده از سوی «ستاد اجرای فرمان امام» و تبدیل سند و در نهایت فروش آنها با قیمت‌های سنگین به نام خود بوده است. او برای این کار شرکت دیگری را با عنوان «توسعه اعتماد مبین» زیر پوشش ستاد اجرای فرمان امام تأسیس کرده است.

 

ادامه دارد