علل عدم ائتلاف اپوزیسیون، مصاحبۀ رادیو عصر جدید با علی صدارت

                                                                             Sedarat-Ali-1

                                                                                برای شنیدن صدای این مصاحبه اینجا را کلیک کنید

                                                                               
ائتلاف به معنایِ با هم الفت داشتن است. الفت، به معنای دوستی، همدلی، و… است.
 
وقتی، در پندار کسی، قدرت اصل باشد، الفت و دوستی و همدلی و..، معنا و مفهومی پیدا نمی ‌کند.
 
اپوزیسیون، در صورت اصل دانستن و با اصیل دانستن قدرت، هویت خود را در تضاد با فردی و یا افرادی و یا اندیشه ‌ای می‌ یابد. بدین معنی که با نبود آن فرد و یا افراد، آن دسته از اپوزیسیون نیز بی‌ هویت خواهند شد، حذف شده، و از بین خواهند رفت. برای همین مجبور است تمام تلاش خود را برای رسیدن به قدرت، و در قدرت ماندن، و پیشبرد منویات قدرت (تعریفی که از مفهوم «سیاست» می ‌فهمند) بکار بیاندازد. برای همین نمی ‌تواند با کسی دوست و همدل بشود، و الفت و ائتلاف بکند. آقای خمینی هم گفت: «من با کسی عقد اخوت نبسته ‌ام …»
 
این دسته از اپوزیسیون، کردار، و گفتار، و نوشتار مبهم و گنگ و ناشفاف نداشته باشد. عده‌ای از آن ‌ها، تمام تلاش خود را برای جا انداختن گفتمان تجزیه‌ طلبی و جدایی‌طلبی بکار برد، و حالا که چند سالی است، مقاومت هموطنان، بخصوص همان هموطنانی که می خواهند از مام وطن جدایشان کنند را دیده ‌اند، خود را با تزویر و نیرنگ، «فدرالیست» می‌ خوانند. در نتیجه، باز هم پشتیبانیِ مردمیِ خود را، حتی در میان «خلق» و یا «ملت» خود، بیشتر از پیش از دست داده ‌اند. با کمتر شدن پایگاه و جایگاه مردمی، خود را بیشتر ملزم می ‌بینند که سر بر آستان قدرت بسایند، و در این گردونۀ معیوب، باز هم بیشتر مورد نفرت مردم قرار می ‌گیرند.
 
با کمتر و کمتر شدن پایگاه و جایگاه مردمی، این دسته از اپوزیسیون خود را بیشتر و بیشتر ناچار می ‌بیند که به زور و قدرت و خشونت و…، متمایل شود، و در نتیجۀ متشبث شدن به کلیشه‌ هایی چون، «قدرتِ خوب»، یا «دیکتاتوریِ صالح»، یا «هدف، وسیله و روش را توجیه می ‌کند»، یا «منافع مشترک» و یا …، قدرت برایشان امری مستمر می ‌گردد.
 
این دسته از اپوزیسیون، خود را ناتوان و ذلیل می‌ داند، وگرنه با اعتماد به نفس فردی و با اعتماد به نفس ملی، لزومی نیست به قدرت ‌ها مراجعه کند. و نیز، نمی ‌فهمد که با مراجعه به قدرت‌ ها، ناتوانی، به توانایی تبدیل نمی ‌شود، بلکه به ناتوان ‌تر شدن منجر خواهد گشت.
 
برای استقرار، و استمرار، و پیشبرد مردمسالاری، ضروری است که برای اشاعه و پیشبرد فرهنگ مردمسالاری، تلاش نمود، و این تلاش باید توسط خود ما مردم انجام شود، و نه توسط «اپوزیسیون» و «اشخاص شاخص» و …، که پنداری قدرت ‌مکان دارند... 
 

❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊

پ. ن.

درس عبرت برای مراجعه کنندگان به قدرت.

آنها که خود را و هموطنان خود را ناتوان می‌بینند،

آنها که هیچگونه اعتماد به نفس فردی و اعتماد به نفس ملی ندارند،

بعد از انتشار مطلب ‘مصاحبه آقای حسین #جوادزاده از #رادیوعصرجدید با علی #صدارت – علل عدم ائتلاف اپوزیسیون’ با این لینک:

https://alisedarat.com/1399/04/07/6253/
و نیز این جلسه سوال و جواب:
https://chat.whatsapp.com/IT11IqMZ44v9L62gPRghhu
و…
https://t.me/sedaratMD/1060

https://t.me/sedaratMD/1062

دو مطلب را در فضای مجازی یافتم که در ذیل با شما به اشتراک میگذارم:

مطلب اول:

Another Iran group hires regime change lobbyist

 

https://www.foreignlobby.com/…/another-iran-group-hires-re…/

The self-declared Iran Transition Council hired Ayal Frank‘s AF International on June 10 to help “arrange for meetings and activities with government and media toward Iran and the current and future governments of Iran.” The contract is only for $12,000 over six months, $3,000 of which was paid up front.In his filing, Frank describes the group as an “unincorporated collective.”

The founding members include Hassan Shariatmadari, a German-based son of the late Ayatollah Mohammad Kazem Shariatmadari, and Mohsen Sazegara, a Washington-based journalist and activist who signed the contract with Frank.

“The Iran Transition Council has been formed by the main pro-democracy Iranian political groups and interested individuals to enlist the cooperation of all leading opposition groups and known political activists from all political spectrums,” Frank’s filing reads.

ـ

Also on the council is Abdullah Mohtadi, a co-founder of the Komala Party of Iranian Kurdistan. Frank has separately represented Komala’s US office since February 2019.

و…

مطلب دوم: 

پرویز ثابتی: رئیس اداره امنیت داخلی سازمان اطلاعات و امنیت کشور  در دوره محمدرضا پهلوی:

@Parviz_Sabeti

https://twitter.com/Parviz_Sabeti/status/1276589333798162439

ایرانِ امروز روزهای سختی را می‌گذراند که بسیار شبیه روزهای سال ۵۷ است. همان روزهایی که توان کنترل اوضاع را داشتیم اما مشاوران سالوس و شیاد اجازه ندادند اعلیحضرت واقعیت‌ها را ببیند

هرچه می‌گذرد، مطمئن‌تر می‌شوم که محمدرضا لیاقت پادشاهی ایران زمین را نداشت

چندسال قبل از بهمن ۵۷ در یکی از گزارش‌ها به اعلیحضرت نوشتم که فقر و فساد و بی‌عدالتی موجب روی‌گردانی و عصبانیت مردم از سیستم خواهد شد و اقدامات خرابکارانه و ضدامنیتی را به دنبال خواهد داشت. آن روزها ، تهدید به دادگاه نظامی شدم

این اصل امروز هم درباره ایران و حتی آمریکا وجود دارد

همانطور که دو سال قبل از انقلاب ۵۷ به اعلیحضرت هشدار دادم اتفاقات ناگواری در پیش است و از طرف او با عتاب روبرو شدم، حالا هم به جناب ولیعهد  #رضاپهلوی  @PahlaviReza  می‌گویم سرنوشت بدی در انتظارت است. حکومت سیرک نیست، با دلقک بازی حتی نمی‌شود یک خانه را اداره کرد! چه برسد به یک کشور

https://alisedarat.com/1399/04/07/6253/

❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊

❊❊❊❊❊❊

.       صدارت: در  علیه مردم، قدرت‌ها هم‌جبهه‌اند                      

https://alisedarat.com/1398/11/20/5581/ 

علی صدارت: هشت ماه و بیست و یک روز بعد از انقلاب ۲۲بهمن۱۳۵۷، اولین و یکی از مهم‌ترین و بزرگ‌ترین وقایع تاریخ معاصر بعد از انقلاب، به وقوع پیوست. بر اساس اسناد مستند منتشر شده، طرح آن واقعه، توسط ماموران مورد غضب جیمی کارتر و اخراجی از «سیا»، بانک‌داران و سرمایه‌داران بزرگ امریکا، و سیاستمداران دست راستی امریکا، ریخته شد. این دسیسه، به عنوان یک «طرح انقلابی» به «دانشجویان خط امام» منتقل شد و اجرایی گردید. 

❊❊❊❊❊

محمود دلخواسته: آقای رضا پهلوی، ماجرای ادعای شاه قانونی ایران از زبان خودش

https://alisedarat.com/1396/12/23/3841/

❊❊❊❊❊

دکتر محمود دلخواسته: اقتصاد دوران طلایی شاه؟! افسانه و واقعیت

https://alisedarat.com/1398/05/26/5103/

❊❊❊❊❊

دکتر محمود دلخواسته: فرح پهلوی، اسطوره و واقعیت

https://alisedarat.com/1398/11/15/4687/

❊❊❊❊❊

❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊