به یاد رامین ناصح، اعلامیۀ خسرو سیف، حسین شاه اویسی، سعید آل آقا، علی اصغر گلسرخی و فرزین مخبر

Naseh-Ramin-1 پاینده ایران،
رامین ناصح، شاعر، نویسنده، پژوهشگر جوان و توانا، دلداده میهن، عاشق عرفان و فرهنگ ملی ایران، شوق سوسیال دموکراسی در سر در بیستم آذر ماه ۱۳۶۰ خورشیدی چشم به جهان گشود. سی و شش سال زیست و زندگی پرفراز و نشیبی داشت. در دوره دانشجویی به عضویت در جبهه ملی ایران درآمد و از کم سن ترین هموندان آن بود. از سال ۱۳۸۳ به علت اصالت دادن به کارهای فرهنگی آنطور که خود می گفت، از این تشکل استعفا داد و مدیر کانون آینده نگری ایران شد. به نگارش و پژوهش و رشته علوم انسانی علاقمند بود و حاصل عمر کوتاه، ولی پربار این جوان میهن پرست در ۱۶ سال پایانی زندگی اثرگذارش، نگارش کتاب هایی چون: "دغدغه های انسان آینده نگر" (در سه جلد)، "بزم عارفان"، "در حریم عشق"، "مهار اعتیاد، نیازمند عزم ملی است"، "دیوان شعر"، "دفتر رباعیات"، "مسلمانی ز سرگیرم"، "پیشرفت و توسعه بر بنیاد هویت انسانی"، "آینده نگری در دیار کارون" و ۸۰ دفترچه یا رساله و حدود ۳۰۰۰ مقاله و مصاحبه است. بر این باور بود که دیگر فعال سیاسی حرفه ای نیستم، ولی به سوسیال دموکراسی و عرفان علاقه دارم و هدفم در زندگی، نقش آفرینی در کانون آینده نگری ایران است تا در راستای کاستن از دردها و رنج های جسمی و آلام روحی انسان گامی بردارم. در یادداشتی در مهر ماه ۷۹ برای همرزم خسرو سیف، دبیر حزب ملت ایران نوشت:
 
"جناب آقای خسرو سیف، دبیر کل محترم حزب ملت ایران،
با تقدیم سلام و احترام،
 
در روزگاری که هر کس را جز اندیشۀ سود و زیان خود در سر نیست، ما جمعی از جوانان بی بضاعت و کم تجربۀ این مرز و بوم، اقدام به انتشار «آذرخش» کردیم، تا مگر از این راه بتوانیم جوانان و همسالان خود را به ورطۀ اندیشیدن و پژوهیدن بکشانیم. مشکلات مادّی و معنوی، مخالفت خانواده های محتاط و محافظه کار ما با فعالیت های سیاسی و اجتماعی، تهدیدها و آزارهای کوته فکران و سطحی نگران، کم همتی همکاران و خیانت و نامردمی برخی از آنان، هر یک جراحت های سختی بر دل ما نهاد. لیکن با همۀ اینها، برای انجام رسالت سختی که به ما محول شده است، همچون کوه ایستاده ایم و از خدای تباک و تعالی خواستاریم ما را در این رسالت یاری داده و ذره ای تزلزل و سستی در دل ما راه ندهد و در پیمودن این راه بس دراز و پر نشیب و فراز، گام های ما را استوار سازد.
 
در این میان، همچون کودکی نوپا که برای راه رفتن نیاز به کمک سایرین دارد، ما نیز در ابتدای این طریق، نیازمند یاری و دستگیری و راهنمایی های نخبگان و فرهیختگانی همچون جنابعالی می باشیم. که گفته اند:
 
طی این مرحله به همرهیِ خضر مکن       ظلمات است بترس از خطر گمراهی!
 
ارادتمند، رامین ناصح"                                                                                              
 
رامین جوانی فرهیخته که سودای سربلندی و بهروزی ملت در سر داشت، دارای آثاری متنوع که در آنها مضامین آزادی، انسان، عشق، توسعه انسانی، دردهای اجتماعی و... به فراوانی دیده می شود و بارها به مناسبت های گوناگون از آنها سخن می گفت و می نوشت، آرزو داشت روزی از این مملکت فقر، نابرابری، بدبختی و بیکاری رخت بربندد.
 
یاد رامین ناصح در قلب مردمان خوب میهن مان جاودانه خواهد ماند. فقدانش را دل آرامی می گوییم و برای خانواده، یاران، هم اندیشان و نیروهای ملی شکیبایی آرزو داریم.
 
خسرو سیف، مهندس حسین شاه اویسی، دکتر سعید آل آقا، مهندس علی اصغر گلسرخی و فرزین مخبر 
            
تهران، ۱۵ امرداد ۱۳۹۶ خورشیدی