مهندس مصطفی کتیرایی، وزیر مسکن دولت بازرگان درگذشت

 katiraei 07022016 مهندس  مصطفی کتیرایی، عضو شورای انقلاب و وزیر مسکن و شهرسازی دولت موقت  مهندس مهدی بازرگان روز ۱۴ بهمن ۹۴ در ۸۷ سالگی در تهران جهان را بدرود گفت.

زنده یاد مصطفی کتیرایی «در شهر ملایر متولد شد، او در سال  ١٣٢٦ به تهران آمد و وارد دانشگاه تهران شد. در سال ١٣٣٠ در رشته راه و ساختمان از دانشکده فنی دانشگاه تهران فارغ‌التحصیل شد. مهندس کتیرایی از بدو ورود به تهران عضو انجمن اسلامی دانشگاه شد و عملا فعالیت‌های اجتماعی خود را آغاز کرد. از همان سال‌ها به موازات  دانشجویی، فعالیت در امور فرهنگی و اجتماعی را شروع کرد.» در سالهای  ٣٢ و ٣٣  با  مطهری در تهران آشنا شد و  همکاری با او را شروع  کرد. «  در سال ١٣٣٦ انجمن اسلامی مهندسان، بنیان‌گذاری می‌شود که یکی از اعضای اصلی آن کتیرایی بود؛ براساس اولین اساسنامه این نهاد، اعضای هیأت مؤسس معرفی می‌شوند که مهندس بازرگان و مهندس کتیرایی عضو آن بودند. انجمن از ابتدای تأسیس به فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی می‌پردازد که مهندس بازرگان، مرحوم آیت‌الله طالقانی و شهید مطهری هم در آن نقش پررنگی داشتند.»  در سال‌ ٤١ که شرکت «کارآموز» تأسیس شد، عضو هیأت امنای آن بود؛ «کارآموز» در تمام سال‌های گذشته نقش پررنگی در تربیت تکنسین‌‌های فنی داشته است.»    کتیرایی پس از دولت موقت نیز فعالیت‌های خود را ادامه داد. در سال‌های دهه‌ ٦٠،٧٠ و ٨٠ در انجمن اسلامی مهندسان همچنان به امور اجتماعی و فرهنگی می‌پرداخت.

« او در جلسه روز سه‌شنبه هیأت امنای کارآموز شرکت کرد و پس از آن راهی بیمارستان شد .وی تا واپسین روزهای عمر خود نیز در فعالیت‌های اجتماعی حضور چشمگیری داشت.» یا دش گرامی باد

سایت انقلاب اسلامی در گذشت مرحوم مهندس مصطفی کتیرانی  را به  خانواده و بازماندگان محترم  وی تسلیت می گوید و از ایزد منان برای آنها  صبر  و سلامتی مسالت دارد.