Uncategorised

ممانعت ماموران امنیتی و سرکوب و جنایت رژیم ولایت فقیه از به خاکسپاری زنده یاد ناصر میناچی در حسینیه ارشاد

 ۱۳۹۲/۱۱/۰۵- سایت ملی- مذهبی: ماموران امنیتی و گارد ضد شورش از دفن دکتر ناصر میناچی  در حسینیه ارشاد ممانعت به عمل آوردند و از سویی مانع مراسم تشییع  این یار صدیق دکتر شریعتی شدند.
 
بنا بر اخبار رسیده به سایت ملی-مذهبی، در حالی که قرار بود پیکر دکتر ناصر میناچی امروز عصر در حسینیه ارشاد دفن شود شرکت کنندگان در این مراسم با سد ماشین های  های گارد ضد شورش و ماموران امنیتی مواجه شدند.
 
این در حالی است که ناصر میناچی وصیت کرده بود در حسینیه ارشاد دفن شود.
 
میناچی که  سال های طولانی مدیریت این نهاد مذهبی را بر عهده داشت امروز صبح بعد از تحمل بیماری دارفانی را وداع گفت و به دیار حق شتافت.
 
ممانعت از برگزاری این مراسم در شرایطی صورت گرفته که انتظار می رفت به دلیل خدمت طولانی مدت این چهره  فرهنگی و سیاسی در حسینیه ارشاد با دفن جسد وی مخالفتی صورت نگیرد.
 
اما به رغم حضور دوستداران دکتر میناچی، ماموران امنیتی و گارد ضد شورش از برگزاری این مراسم ممانعت به عمل آوردند.
 
طبق گزارش دریافتی، نیروهای امنیتی و گارد ضد شورش از مردم خواسته اند در سریع ترین زمان ممکن اطراف حسینیه ارشاد را ترک کنند.
 
خاطرنشان می شود در طول سال های اخیر ، حاکمیت از هر گونه برگزاری مراسم های شخصیت های ملی-مذهبی در حسینیه ارشاد ممانعت به عمل آورده است.
 
ناصر میناچی حقوقدان و از جمله تهیه کنندگان پیش نویس قانون اساسی جمهوری اسلامی در اوایل انقلاب بود که در این پیش نویس نامی از ولایت فقیه نبود.
 
دکتر میناچی با تشکیل دولت موقت، وزارت  تبلیغات و جهانگردی (ارشاد فعلی) و سرپرستی اوقاف را بر عهده داشت.
 
وی یکی از بنیانگذاران حسینیه ارشاد است که بعد از تعطیلی آن در سال ۱۳۵۱ از سوی ساواک مدیریت آن را بعد از انقلاب بر عهده گرفت . به خصوص  روشنفکران دینی به رغم محدویت های فراوان فرصت داشتند تا در  مقاطعی نظرات و بحث های خود را در این نهاد مذهبی بیان کنند.
 
دکتر میناچی در طول سال های گذشته به رغم فشارهای شدید امنیتی حسینیه را حفظ کرده بود و تا حد امکان تلاش می کرد با حضور روشنفکران دینی چراغ این نهاد مذهبی را زنده نگاه دارد.Minachi-Nasser-1-2